چاپ تراکت در اصفهان

چاپ تراکت در اصفهان

تراکت ها در اندازه های مختلف چاپ می شوند و امکان چاپ در هر دو طرف وجود دارد. تراکت ها اغلب روی کاغذهایی با اندازه 8.5 در 11 اینچی چاپ می شوند که در این صورت هزینه کمتری نیز برای چاپ تراکت پرداخته می شود. در تراکت ها اغلب پیامی ساده و جالب برای جلب نظر مردم چاپ می شود. تراکت ها را اغلب در مکان های پر رفت و آمد و یا مراسم ها و نمایشگاه ها پخش می کنند. چاپ تراکت ها به صورت رنگی انجام می شود. برای اینکه هدف در چاپ تراکت جلب نظر مردم است. بنابراین رنگی بودن تمام صفحه تراکت بیشتر جلب توجه می کند. یک ایده جالب هم پخش تراکت به صورت نامه در داخل پاکت است.

 چاپ تراکت

انواع مختلف چاپ تراکت

از تراکت ها می توان برای افراد یا تبلیغات شرکت و سازمان و غیره استفاده کرد. برای مثال تبلیغ برای کنسرت یا گردهمایی های خاص سیاسی و اجتماعی و یا هر رویداد و یا جشنواره ای دیگر.

چاپ تراکت برای تبلیغ فروش یک کالا و یا ارائه خدمات در یک رستوران و یا تبلیغ سوپرمارکت ها مورد استفاده قرار می گیرد. تراکت های انتخاباتی برای تبلیغ نماینده و یا جریان سیاسی خاصی برای نمایش طرز فکر و راهکارهای نامزد انتخاباتی چاپ می شود. برای استخدام در یک شرکت و یا سازمان خاص نیز از تراکت استفاده می شود.

اگر چاپ تراکت صرفا برای اطلاع از یک رویداد خاص است و یا افتتاح یک فروشگاه، نیازی نیست روی کاغذ سنگین چاپ شود. ولی اگر می خواهید تراکت مدت زمان زیادی دوام بیاورد و بتوان از اطلاعات آن استفاده کرد بهتر است چاپ تراکت روی کاغذهای ضخیم تر انجام شود تا مدت زمان طولانی تری مورد استفاده قرار گیرد. یک روش ساده و کم هزینه برای تبلیغات گسترده، تراکت تبلیغاتی است.

 چاپ تراکت در اصفهان

اندازه کاغذها در چاپ تراکت

چاپ تراکت در اندازه های مختلف برای تبلیغات به صورت کارت پستال و یا حتی پوسترهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرند از جمله سایزهای مختلف تراکت ها عبارتند از:

  1. اندازه A4
  2. اندازه A5
  3. اندازه DL که به اندازه کارت تبریک است
  4. اندازه A6 که تقریباً اندازه کارت پستال است

چاپ تراکت در دهه 90 میلادی با سیستم چاپ رومیزی رونق یافت که اکنون با دستگاه افست، با کامپیوتر و یا دستگاه فتوکپی و همچنین با چاپ گرها چاپ می شوند.

چاپ تراکت در اصفهان 

برای طراحی تراکت به چه چیزهایی باید توجه داشت؟

تصاویر و طراحی تراکت از اهمیت بالایی برخوردار است. طراحی زیبا مخاطب را جذب می کند که مجموعه ی ادزفانت، طراحی تراکت را به صورت رایگان برای مشتریان وهمکاران ارائه می کند. در کنار طراحی، محتوا و عنوانی که برای تراکت انتخاب می کنید دارای اهمیت بالایی است زیرا نوشته ها هستند که هدف شما را به مخاطب منتقل می کنند.

اصلی ترین موضوع در چاپ تراکت، جلب توجه است. باید مردم با دیدن رنگ و تصویر تراکت مشتاق شوند تا آن را بخوانند. ولی اگر تصویر مناسبی برای معرفی ندارید بهتر است اصلا از تصویر استفاده نکنید و به جای آن از متن و رنگ کمک بگیرید.

خود را جای مشتری بگذارید شرکت شما چه خدماتی ارائه می دهد که برای مشتری جذاب باشد، مختصر و مفید بدون اطلاعات غیر ضروری با جملات کوتاه زمینه کاری خود را تشریح کنید. 

اندازه و جنس های کاغذ مورد استفاده در تراکت

کاغذهای سفید و معمولی A4 و A5 که برای پرینترها نیز استفاده می شوند. از این کاغذها در اندازه ها و همچنین طرح ها و وزن های مختلفی استفاده می شود که معمولا 80 گرمی هستند و به آنها کاغذ تحریر گفته می شود.

نوع دیگر از کاغذهای مورد استفاده، کاغذ الوان است که نوع ایرانی آن از کاغذ بازیافتی تولید می شود و یک نوع الوان از جنس اندونزی وجود دارد که کیفیت بهتر و سطح صافی دارد. از این نوع کاغذ اغلب در برگه دوم فاکتور استفاده می شود که بنا به سفارش مشتری از هر کدام می توان استفاده کرد.

چاپ تراکت

تراکت ها ی رنگی نیز روی کاغذهای گلاسه یا روغنی و تحریر معمولی چاپ می شوند. برای چاپ روی این کاغذها نیز از چاپ افست استفاده می کنند.

بنا به استفاده کاغذ های مختلف با حجم های متفاوت، قیمت های خاص خود را دارند.

در نهایت اعلام می کنیم مجموعه ادزفانت در زمینه طراحی و چاپ تراکت در اصفهان در خدمت شماست و یکی از مزیت های این مجموعه طراحی رایگان تراکت ها برای شما عزیزان می باشد.

 

دسته ها: بلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

ابر برچسب ها

  • هیچ موردی برای نمایش وجود ندارد.

آخرین نوشته ها