صحافی سررسید

در سال های اخیر استفاده از سررسید برای کسب و کارها، شرکت ها، سازمان ها، نهادها و... بسیار گسترده شده است، در واقع در انتشار یک سالنامه ممکن است اهداف خاصی لحاظ شود که مهم ترین جنبه آن می تواند تبلیغات یا معرفی کسب و کار باشد، البته تبلیغات می تواند در زمینه های فرهنگی و هنری یا علمی هم باشد، از آنجا که سالنامه ها معمولا در طول سال به صورت مرتب و متناوب در دست دارندگان آن ها می چرخد و در واقع برای یادداشت یا برنامه ریزی و ...استفاده می شود، برای سازمان ها و نهادها یا شرکت هایی که در پی معرفی محصولات خود و یا موضوع خاصی هستند، استفاده از سررسید اهمیت خاصی دارد، البته از جنبه های کاربردی آن برای استفاده های شخصی نباید غافل شویم، اگر شما دنبال انتخاب یک سالنامه مناسب برای خود هستید تا آخر ما را همراهی کنید.

 
                                                       
                   ویدئوی نحوه تا کردن سررسید                                        ویدئوی چسب زدن ته سررسید دوختی        

سررسید یا سالنامه چیست؟

سررسید یا سالنامه در واقع به کتابی گفته می شود که تقویم یک سال را در بر دارد، معمولا در ابتدا و یا انتهای سررسید اطلاعات مختلفی به صورت پیوست قرار می گیرد، می توانیم بگوییم که سالنامه یا سررسید در واقع دفترچه یادداشتی است که دارای صفحات تاریخ دار می باشد، سالنامه به مانند یک تقویم در مورد حوادث و اتفاقات یک سال از جمله، سالگردها، مناسبت ها، روزهای جهانی، تعطیلات و... به ما اطلاعات می دهد. از سالنامه می توان استفاده های مختلفی را کرد، دفترچه یادداشت و ثبت خاطرات روزانه، ثبت مطالب درسی، یا برنامه ریزی برای آینده و ... از کاربرد های مهم سررسید می باشد.

صحافی سررسیدوسالنامه

سالنامه در یکی از بهترین کاربردها می تواند به عنوان وسیله ای برای تبلیغات، انتخاب شود، هر ساله و در آستانه سال جدید شرکت ها، سازمان ها، نهادها و کسب و کارهای بسیاری از جنبه تبلیغاتی سالنامه استفاده می کنند، در کنار این برخی از سالنامه ها از جمله سالنامه های فرهنگی، پزشکی، تاریخی و ... می توانند، حاوی مطالب مفید و آموزنده بسیاری باشد. سالنامه هم ممکن است در زمینه های مختلفی از جمله فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، علمی و ... باشند و یا این که دربردارنده یک موضوع خاص باشند، سالنامه ها را براساس، نوع جلد، سایز، نوع صحافی، صفحات داخلی و... به انواع مختلفی تقسیم می کنند که در ادامه اشاره خواهیم کرد.

صحافی سررسید

انواع سالنامه از لحاظ جنس جلد

معمولا از لحاظ جنس سررسید می توانیم آن را به چهار دسته تقسیم کنیم:

جلد سلفون (جلد سخت):

در این جلد طرح مد نظر مشتری روی گلاسه و با استفاده از گرماژ مناسب چاپ می شود و وقتی که روکش سلفون کشیده می شود، استحکام سختی پیدا می کند.

جلد چرم:

سالنامه با جلد چرم مصنوعی بسیار با کیفیت است، اما قابلیت چاپ معمولی در آن ها وجود ندارد، از چاپ سیلک، داغی یا طلاکوب برای آن استفاده می کنند.

جلد جیر:

از پارچه جیر استفاده می شود و مانند جلد چرم باید برای درج تبلیغات از لیزر، طلاکوب و سیلک استفاده شود.

جلد گالینگور:

گالینگور از جنس یک نوع کاغذ با استحکام زیاد و در رنگ ها و بافت های مختلفی است و قابلیت چاپ طلاکوب، سیلک و لیزری را دارد.
سفارش صحافی سررسید

انواع صفحات داخلی سررسید از لحاظ تاریخ

بر اساس تاریخی که ثبت شده است، سالنامه ها را می توانیم به چهار دسته تقسیم کنیم:

سررسید روزانه:

هر صفحه از این سالنامه ها نماینده یک روز است، به اصطلاح جمعه جدا است.

سررسید روزشمار:

این سالنامه به مانند سالنامه قبلی است ولی روزهای پنج شنبه و جمعه در یک صفحه هستند و مناسب انواع شغل ها میباشند که روزهای جمعه تعطیل است.

سررسید دوروز شمار:

در این نوع از سالنامه ها دو روز یک هفته در یک صفحه هستند و مناسب برای شغل هایی می باشند که معمولا نیاز به یادداشت برداری بلند ندارند.

سررسید هفتگی:

به طور معمول در هر دو صفحه سالنامه یک هفته قرار داده می شود و مناسب برای یادداشت های بسیار کوتاه هستند.
خدمات صحافی سررسید

انواع سالنامه بر اساس اندازه

سالنامه ها می توانند در اندازه های مختلف، کوچک، بزرگ یا متوسط باشند، اندازه های معمول و استاندارد به اسم های ذیل هستند:

سالنامه وزیری:

از پرمصرف ترین سایزهای سالنامه می باشد که پرکاربردترین هم هستند، تقریبا در اندازه ب5 می باشد.

سالنامه رحلی:

نسبت به سالنامه های وزیری از جای یادداشت نسبتا بیشتری، برخوردار هستند، و اکثراً برای سالنامه های مدیران کاربرد دارد و در اندازه تقریبی آ4 می باشد.

سالنامه رقعی:

در سایز استاندارد آ5 می باشد و کوچکتر از وزیری است.

سالنامه پالتویی:

در دو مدل هستند، پالتویی بزرگ با سایز11.5 در 22.5سانتی متر و پالتویی کوچک با سایز 11 در 20سانتی متر.

سالنامه جیبی:

سالنامه های کوچک هستند و تقریبا برابر با سایز آ7 در حالت استاندارد می باشد.
از دیگر انواع سالنامه ها با توجه به سایز می توانیم به: سالنامه سلطانی،سالنامه خشتی،سالنامه ارگانایزر و سالنامه اروپایی اشاره کنیم.

صحافی سالنامه

سه بخش سررسیدها از لحاظ محتوایی

سالنامه ها به طور معمول از لحاظ محتوا به سه بخش تقسیم می شوند:

مقدمه: معمولا دربردارنده تصاویری از عید نوروز، یا تصاویری در تناسب با سالنامه به همراه صفحه دارنده سالنامه می باشند.
صفحات داخلی سالنامه: صفحات داخلی، همان صفحات دربردارنده صفحات یادداشت هستند که تاریخ بر روی آن ثبت شده است.
بخش پایانی: از صفحاتی تشکیل شده است که به طور معمول، حاوی اطلاعات مهندسی، تلفن های ضروری و ... می باشد.

چند نکته درباره خرید سررسید

اگر قصد دارید سالنامه را برای شخص خاصی بخرید، به مخاطب، سلیقه و شغل اش توجه کنید، چرا که سالنامه های متفاوتی در طرح های مختلف وجود دارد.
دقت داشته باشید که سالنامه کاربردی باشد و علاوه بر این که تقویم دارد، بتوانید از دفترچه یادداشت و خاطرات آن هم استفاده کنید.
در انتخاب سالنامه به ابعاد مختلف آن هم توجه داشته باشید که می تواند کاربرد مختلفی داشته باشد.
صحافی سررسید در اصفهان

سررسید اختصاصی

به سالنامه ای گفته می شود که طراحی و تولید آن به سفارش مشتری است، سررسید اختصاصی به روش های مختلف تهیه می شود که در ذیل به آن ها اشاره می کنیم:

چاپ اختصاصی روی جلد:

در این روش مشخصات مشتری از جمله لوگو و تلفن به صورت چاپ سیلک، داغ کوب یا طلاکوب بر روی سررسیدهایی که از قبل تولید شده اند، چاپ می شوند.
اضافه کردن صفحه های تبلیغات به همراه جلد اختصاصی : تصاویر یا مطالبی از تبلیغات محصولات مشتری تهیه می شود و به صفحات سالنامه افزوده می شود و همچنین به مانند مورد قبلی بر روی جلد سالنامه مشخصات مشتری از جمله شماره تلفن، لوگو، آدرس و ... چاپ می شود.

چاپ اختصاصی سررسید کامل:

در این روش کل سالنامه از جلد تا صفحات داخلی و صفحات تبلیغاتی به صورت اختصاصی برای مشتری تولید و چاپ می شود، قیمت این نوع سررسید نسبت به دو مورد قبلی بیشتر است و می توانیم بگوییم که چاپ اختصاصی کامل برای تیراژهای بالا مناسب می باشد.
صحافی سررسید اختصاصی

سفارش چاپ سالنامه

اگر دنبال سالنامه مناسب هستید مطمئنا خوش شانس هستید که الان در سایت ما حضور دارید، از آنجایی که ما در زمینه تولید انواع سالنامه در طرح ها، اندازه و صفحه بندی های مختلف فعال هستیم، شما به راحتی می توانید از طریق سایت چاپ آنلاین سفارش خود را ثبت کنید، اگر می خواهید سالنامه اختصاصی برای سازمان، نهاد، شرکت و کسب و کار خود را داشته باشید، ما در بهترین کیفیت، کم ترین زمان ممکن و در مناسب ترین قیمت بازار سررسیدهای دلخواه و مورد نظر شما را چاپ و تولید خواهیم کرد تا همیشه مشتری کارهای بی نظیر ما باشید.

سفارش چاپ وصحافی سررسید