چاپ تراکت ارزان قیمت

چاپ تراکت ارزان قیمت

نکات مهم در سفارش چاپ تراکت‌ها

زمانی که می‌خواهید سفارش چاپ تراکت بدهید نیاز دارد که اطلاعاتی در مورد تراکت‌ها داشته باشید، تراکت‌ها برگه‌های کوچک تبلیغاتی هستند که یک پیغام تبلیغاتی را به شکلی مؤثر و ساده پخش می‌کنند. این روش قدمتی 500 ساله دارد اما استفاده از آن‌ها در دهه‌ی ۹۰ میلادی و با توسعه‌ی سیستم چاپ رومیزی رونق گرفت. با گسترش فناوری‌های ارتباطاتی تراکت‌ها هنوز هم به‌عنوان یکی از مؤثرترین راه‌های تبلیغ به کار می‌رود البته اگر در زمان و مکان مناسب و برای مخاطب مناسب پخش شود. گاهی حجم عظیم تراکت‌ها باعث ایجاد مشکلاتی در شهر می‌شود، این مسئله باعث شده که قانون‌هایی برای عدم پخش این وسیله تبلیغاتی در برخی نقاط شهرهای جهان وضع شود. تراکت‌های تبلیغاتی سایز ثابتی ندارند و می‌توان در هر سایزی طراحی تراکت تبلیغاتی را انجام داد.معمولاً تراکت‌های تبلیغاتی را به‌صورت یکرو طراحی و چاپ می‌شود ولی نسبت به سلیقه مشتری می‌توان آن را دورو نیز طراحی کرد. چاپ تراکت  A5 پرمصرف‌ترین سایز است نکته قابل‌توجه این است که قیمت چاپ با افزایش شمار به‌شدت افت می‌کند.

چاپ تراکت

بسیاری افراد تفاوت تراکت و بروشورها را نمی‌دانند، تفاوت بروشور و تراکت در این است که بروشورها همواره به‌صورت دورو چاپ می‌شوند، بروشورها برخلاف تراکت، دارای تاخوردگی‌هایی هستند و صفحات جداگانه‌ای برای گنجاندن محتواها، ایجاد می‌کنند. تاخوردگی بروشورها انواع مختلفی دارد. بروشورها می‌توانند دارای صفحات متعددی باشند که به یکدیگر متصل شده‌اند. به بروشورهای ساده و کوچک، پمفلت نیز گفته می‌شود. برخلاف تراکت‌ها که اندازه‌های استانداردی دارند، بروشورها را می‌توان در هراندازه‌ای چاپ کرد. بروشورها، روی کاغذهای ضخیم‌تری چاپ می‌شوند تا دوام و ماندگاری طولانی‌تری داشته باشند. قیمت چاپ بروشور، بیشتر از تراکت است و سازمان‌ها برای چاپ آن بیشتر هزینه می‌کنند؛ زیرا بروشور ابزاری است که سازمان‌ها از طریق آن، خدمات یا محصولات خود را به مشتری ارائه می‌کنند و مشتری‌ها بامطالعه بروشور و مقایسه با بروشور شرکت‌های رقیب، در مورد کیفیت کار قضاوت می‌کنند.

 چاپ تراکت

کاربرد تراکت‌ها:

 • اطلاع‌رسانی رویدادی مهم مانند جشنواره‌ها یا گردهمایی‌های اجتماعی یا اطلاع دادن در مورد تخفیف یک محصول برای جذب بیشتر مشتری
 • درخواست نیروی کار برای مؤسسات خصوصی یا دولتی
 • تبلیغات تجاری محصولات شرکت‌ها

مزیت‌های تراکت‌ها:

 • هزینه پایین‌تر
 • ماندگاری فیزیکی بالا
 • اثرپذیری بیشتر بر روی مردم
 • عدم نیاز به مجوزهای دولتی برای تبلیغات
 • سرعت تولید و پخش بالا

 چاپ تراکت

شیوه انتشار تراکت‌ها:

تراکت‌ها به روش‌های مختلفی بین جامعه هدف منتشر می‌شوند ازجمله آن می‌توان به پخش تصادفی بین رهگذران یک خیابان، فرستادن درب خانه‌ها، چسباندن روی دیوارها، قرار دادن زیر برف پاک­کن ماشین‌ها اشاره کرد.

تراکت‌ها فقط به‌صورت چاپی ارسال نمی‌شوند بلکه حتی به‌صورت تصویر هم در فضای مجازی منتشر می‌شوند، این روش باعث انتشار گسترده‌تر و بزرگ‌تر شدن جامعه هدف خواهد شد؛ اما به یاد داشته باشید که همه افراد جامعه دسترسی به فضای مجازی ندارد.

نکات مهم در مورد ساخت تراکت:

ابتدا چند سؤال اساسی از خودتان بپرسید: مخاطبان کیست؟ هدفتان از پخش  چیست؟ تراکت‌ها باید در کجا پخش شوند؟ رنگ بندی باید چگونه باشد؟ بعد از رسیدن به جواب سؤالات شما آماده می‌شوید که تراکت را طراحی کنید.

 • بسیار مهم است که شما از لغات مناسب و جذاب استفاده کنید، لحن نوشتار باید به‌گونه‌ای باشد که مخاطب کنجکاو شود. استفاده از تصاویر و رنگ‌بندی مناسب هم به شما بیشتر کمک خواهد کرد.
 • پیام اصلی تراکتی که طراحی می‌کنید باید به‌سادگی به کاربر برسد پس از تصاویر و عبارات ساده و جذاب استفاده کنید.
 • سعی کنید در ذهن کاربر دلیلی برای استفاده از محصولتان یا مشارکت کاربر بکارید.
 • غلط‌های املایی و دستوری  غیرقابل‌جبران است پس بعد از کامل شدن طرح حتماً آن‌ها را وارسی کلی کنید تا دچار غلط‌های املایی یا موارد مشکل‌زای دیگر نباشد.
 • مردم همیشه از راست به چپ و از بالا به پایین می‌خوانند. بر این اساس طراحی کنید.
 • بازگو کردن راه‌ها یا دلایلی که نشان می‌دهد شما انتخاب بهتری از رقبای خود هستید. این موارد را با حروف بزرگ‌تر و برجسته، در میان صفحه قرار دهید.
 • شما می‌توانید تراکت را به‌عنوان یک بن تخفیف یا دعوت‌نامه در بین مردم پخش‌کنید تا بتوان از دور ریختن آن جلوگیری شود.

چاپ تراکت

نکات مهم در مورد انتشار تراکت:

 • تجربه نشان داده است که در بیشتر اوقات چسباندن اثر بهتری در جذب مخاطب دارد، زیرا زمانی که بروشور روی زمین می‌افتد مخاطب جهت برداشت آن امتناع می‌نماید اما درزمانی که بروشور را روی درب منزل یا محل کار خود رؤیت می‌کند احتمال برداشتن یا مطالعه‌ی آن به‌مراتب بالاتر است.
 • اگر تراکت‌ها را به‌صورت خاص در اداره یا سازمانی منتشر می‌کنید توجه کنید که نیروهای پخش تجاری یا اداری به دلیل برخورد مستقیم با مخاطبین به‌گونه‌ای نماینده آن مجموعه تلقی می‌گردد بنابراین می‌بایست ازنظر ظاهر و نحوه‌ی برخورد در سطح مناسبی قرار داشته باشند تا شأن و شخصیت کاری کارفرما حفظ گردد.
 • برای انتشار شرکت‌هایی هم وجود دارند که می‌توانید این کار را به آن‌ها بسپارید تا از انتشار تمام تراکت خود مطمئن شوید.

در پایان توجه کنید که تراکت‌ها همیشه راه مؤثر برای تبلیغات نیستند و فقط به یک روش تبلیغاتی تکیه نکنید و تا آنجایی که می‌توانید روش‌های مختلف را با توجه به کسب‌وکار خود بکار گیرید مانند تبلیغات پیامکی، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات بنری، ایمیل مارکتینگ، نکته مهم استفاده درست از هر وسیله در زمان و مکان مناسب است.

 چاپ تراکت

دسته ها: بلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

ابر برچسب ها

 • هیچ موردی برای نمایش وجود ندارد.

آخرین نوشته ها