نکات کاربردی در طراحی بروشور تاثیرگذار

پنج نکته کاربردی برای طراحی بروشورهای تاثیرگذار

بروشورها وسیله ای تبلیغاتی هستند که مدت ها در حیطه کسب و کار جهت ارائه اطلاعات زیادی در مورد محصولات و خدماتشان به شکلی منظم و مرتب استفاده می شوند. اگرچه همه ما با بروشورهای سه ورقه ای معمول که در اتاق انتظار، موسسات عمومی و شرکت های مسافربری استفاده می شوند آشنایی داریم، اما بروشورها به اندازه ای قابلیت چندکاربردی دارند که می توان در هر صنعتی از آنها استفاده کرد. چه نیاز به آگهی نمایشگاه تجاری، جزوه های حاوی اطلاعات یا منو بیرون بر داشته باشید، نکات پیش رو به شما در طراحی یک بروشور جالب که مشتریان احتمالی قادر به رد آن نیستند کمک می کنند.

1- الگوی بروشور را قبل از شروع به طراحی برنامه ریزی کنید.

 ساخت یک بروشور چند ورقه ای نسبت به کارت پستال یک ورقه ای یا آگهی با حداقل متن زمان بیشتری را به خود اختصاص می دهد. قبل از شروع به راه اندازی یک فایل آماده پرینت، مدت زمانی را به تکمیل بخش های زیر اختصاص دهید:

  •  طراحی رنگ – اگر شما تا بحال پالت رنگی خاصی را در نشان تجاری خود استفاده می کنید، واضح است که همان رنگ ها را نیز در نظر بگیرید. در غیر این صورت، طیف رنگی را پیدا کنید که به بهترین شکل با تجارت شما همخوانی داشته باشد (به عنوان مثال، رنگ های روشن و جلب توجه کننده برای رستوران های معمولی و فست فود ها، رنگ های با توناژ قهوه ای و کم رنگ برای تفریحگاه ها و هتل های مجلل، و ترکیب های کلاسیک مانند سفید، مشکی و قرمز برای خدمات مرسوم مانند بانکداری).
  • طراحی فونت – فونت انتخابی شما باید ساده و خوانا باشد. تعداد 2 یا 3 فونت کلاسیک یا چند کاربردی مانند هلوتیکا یا جورجیا را انتخاب کنید و از فونت های خطی به ندرت استفاده کنید.
  • محتوا – همه متن های مختص به هر ورق را بر روی یک برگه جدا بنویسید که بتوانید در زمان نیاز آن را کپی و چاپ کنید.
  • عکس ها – از همه عکس ها و نمودارهایی که قصد دارید در بروشور استفاده کنید نمونه هایی با کیفیت بالا گردآوری کنید.

زمانی که آماده طراحی شدید، مطمئن شوید که الگوی بروشور صحیحی که از نظر سایز و تا زدن قصد سفارش دارید را دانلود کرده باشید. یک الگوی خوش ساخت برای هر ورق دارای علامت های مشخص و راهنمای درست، ایمن و بی حاشیه می باشد که در جایگذاری بهتر متن و عکس به شما کمک کند.

2- هر بروشور – و ورق – باید هدف معینی داشته باشد.

بروشور یکی از بهترین روش ها برای ارائه طرحی جامع از محصول یا تجارت شما به شکلی منظم و مرتب می باشد. به منظور افزایش احتمال اینکه مخاطبان شما اقدام مطلوب را انجام دهند، از تعیین هدف هر بروشور و همچنین هر ورق در بروشور اطمینان حاصل کنید.

هنگامی که مشتریان احتمالی در حال بررسی قفسه بروشورها هستند، می توانید سریعا از علایق آن ها اطلاعات کسب کنید و چیزی که برای آنها خوشایند تر است را به راحتی پیدا کنید. جلد بروشور را با حداقل متنی که موضوع اصلی را انتقال دهد طراحی کنید. هر ورق باید شامل سرتیتری مانند "چگونه سفارش دهید" یا "با ما تماس بگیرید" باشد.

3- طرح نهایی را ساده و تمیز انتخاب کنید.

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که شاهد آن هستیم تمایل دارندگان کسب و کار به استفاده از هر گونه فضا در مواد تبلیغاتی می باشد. هرچند که این موضوع قابل درک است، ولی استفاده بیش از حد از متن و عناصر طراحی می تواند منجر به چاپی شود که نه تنها به نظر آشفته می آید بلکه باعث سردرگمی خواننده نیز می شود.

در زمان طراحی بروشور، بیشتر از 4 نوع رنگ و 3 نوع فونت استفاده نکنید. نگران فضای خالی در بروشور نباشید. فضای خالی مناسب در بروشور توجه را به متن بیشتر کرده و باعث می شود اطلاعات بهتر به یاد آورده شوند.

4- از ورق های تاشونده مختلف بروشورها لذت ببرید.

ورق های تاشونده چیزهایی هستند که بروشورها را از باقی لوازم قابل چاپ بازاریابی جدا می کنند. با استفاده از ورق های تاشونده خاص برای هر نوع بروشوری که درست می کنید از آنها به نفع خودتان سود ببرید. به طور مثال، اگر صاحب یک رستوران هستید، ممکن است بخواهید که از یک منو دو قسمتی بزرگ برای مشتریان استفاده کنید، اما برای بسته های درب منزل یا بیرون بر ممکن است از منوهای سه ورقه ای فشرده استفاده کنید.

دیگر ورق های تاشونده رایج شامل نمونه های زیر می شوند:

  • ورق های z شکل – کاملا مناسب برای ارائه محصولات یا خدمات بر روی ورق های جداگانه می باشند. همچنین موسسات غیرانتفاعی می توانند از این ورق ها برای نمایش مراتب مختلف اهدا کنندگان استفاده کنند.
  • ورق های باز شونده - مشاوران املاک دوست دارند از این نوع برای نشان دادن موارد در لیست استفاده کنند – یک عکس زیبا از محیط خارجی خانه بر روی جلد و عکس های جذابی از درون خانه در داخل ورق ها چاپ می کنند.
  • ورق های در بسته - این نوع مشابه بروشور باز شونده است با این تفاوت که این نوع دارای یک ورق عمودی اضافی نهایی می باشد. آنها کاملا مناسب دعوت نامه های افتتاح بزرگ مغازه های خرده فروشی یا حتی دعوت نامه های شخصی تولد می باشند.
  • ورق های جمع شونده - شبیه به مدل بروشور z شکل ولی با یک ورق اضافی دیگر هستند. مناسب برای شرکت هایی که به دنبال استخدام کارفرما یا سرمایه گذار جدید هستند – از یک طرف آن می توان برای ارائه جدول زمانی اتفاقات و تاریخ های مهم استفاده کنید.
  • ابتدا ورق های دو قسمتی و بعد سه قسمتی – از این بروشور 12 ورقه ای برای موضوعات یا مسائل مفصل تر استفاده کنید. این نوع برای استفاده در پارک های تفریحی و باقی محل ها بسیار رایج است زیرا می توان آن را کاملا باز و تبدیل به یک نقشه کرد.

5- نوع کاغذ مناسب را برای تهیه بروشور انتخاب کنید.

جای تعجب ندارد که بیشتر مشتریانی که بروشورها را چاپ می کنند، تصمیم می گیرند که آنها را بر روی کاور براق با کیفیت بالای ما چاپ کنند. به این دلیل که، چاپ بر روی کاور براق به خاطر درخشش زیبایش معروف است که به حفظ محصول کمک می کند و باعث می شود که پر رنگ و درخشان نشان داده شود.

ولی، یک بروشور براق ممکن است که همیشه انتخاب خوبی برای کسب و کار شما نباشد. اگر نام تجاریتان از نظر زیبایی شناسی از دوران قبل الهام می گیرد، پس کاغذ مات ممکن است بهتر تصویر شرکت را نشان دهد. اگر بروشورهایی که چاپ می کنید حاوی سوال، بررسی یا باقی موارد تعاملی می باشد، نوع کاغذ بدون پوشش بدلیل قابلیت نوشتن بر روی آن بهترین انتخاب است.

نکات اضافی: میزان تاثیرگذاری هر بروشور را بسنجید.

اگر طرح های متعددی از بروشورها را چاپ می کنید، احتمال دارد که تعداد مشخصی از آنها تاثیرگذارتر باشند. یک کد تخفیف ویژه، آدرس ایمیل و یا قیمت کلی برای انواع مختلف بروشورها در نظر بگیرید و پیگیری کنید که کدامیک از آنها بالاترین بازده را دارد.

 

 

 

دسته ها: بلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

ابر برچسب ها

  • هیچ موردی برای نمایش وجود ندارد.

آخرین نوشته ها