انواع تقویم رومیزی

تقویم رومیزی در ابعاد و شکل‌های متنوع و مختلفی طراحی و ساخته می‌شود. این تقویم‌ها بیشتر برای کارهای تبلیغاتی کاربرد دارند. در این نوشته به مواد تشکیل‌دهنده تقویم‌ها، محتوا، شکل، اندازه و انواع آن‌ها اشاره می‌شود.

جنس تقویم رومیزی

 تقویم رومیزی جزء لوازم‌تحریر پرکاربرد می‌باشد. این وسیله در کارهای تبلیغاتی نیز استفاده می‌گردد. ازآنجایی‌که تقویم رومیزی قابلیت نمایش تعداد روزهای سال را دارد و همواره در جلوی چشمان شما قرار می‌گیرد ابزار مناسبی جهت تبلیغات خواهد بود. جنس تقویم‌های رومیزی با توجه به قیمت آن تعیین می‌شود.

البته حدود قیمت در این کار در یک سطح می‌باشد؛ اما با توجه به شرایط چاپ و چگونگی مواد مصرف‌شده قیمت در آن‌ها متغیر است. جنس برگ تقویم‌های رومیزی از کاغذ گلاسه ۲۰۰ گرمی می‌باشد، ولی اگر می‌خواهید کمی در قیمت و افزایش هزینه صرفه‌جویی کنید می‌توانید از کاغذهای گلاسه سبک‌تر نیز استفاده کنید. جنس پایه‌های تقویم از سلفون می‌باشد. این سلفون‌های سخت و سفت شده با نام گالینگور شناخته می‌شوند.

انواع تقویم رومیزی

محتوای تقویم رومیزی

 ازآنجایی‌که تقویم رومیزی ظرفیت‌های فراوانی جهت کارهای تبلیغاتی دارد و به دلیل چاپ مواد و شاخص‌های مختلف بر روی آن‌ها، محتوای تقویم‌های رومیزی متنوع و خاص خواهد بود. محتوای تقویم‌های رومیزی با توجه به درخواست‌ها متنوع می‌باشد. انواع طرح‌ها برای تقویم‌ها در نظر گرفته می‌شود. در این میان به تعدادی از این موارد و مشخصات محتوای آن‌ها می‌پردازیم:

 • طرح‌های طبیعت: استفاده از تصاویر چهارفصل، به کاربردن تصویر هر فصل در زمان خود. طرح طبیعت از پرکاربردترین طرح‌ها در میان تقویم‌ها می‌باشد.
 • طرح‌های هنری: به‌کارگیری تصاویر هنرمندان برجسته و یا استفاده از تصاویر برجسته تاریخی و هنری در زمره این طرح‌ها می‌باشد. طرح‌های هنری معمولاً جزء تبلیغات کارهای هنری و خاص محسوب می‌شوند.
 • طرح‌های تبلیغاتی: با سفارش شرکت‌های خاص، طرح‌های تبلیغاتی جهت تبلیغ کارها مورداستفاده قرار می‌گیرند.

تمامی طرح‌های موجود را می‌توان برای انواع تبلیغات و کارهای مختلف به کار برد، کافی است با طراحی خاص و ویژه این طرح‌ها را هدفمند نمود.

محتوای تقویم رومیزی

شکل و اندازه تقویم رومیزی

 شکل و اندازه تقویم رومیزی تقریباً به سفارش‌ها بستگی دارد؛ اما موردی که باعث تغییر شکل تقویم می‌شود، نوع کار و هدف ارائه تقدیم می‌باشد. با توجه به دایره گسترده‌ای که تصاویر تقویم می‌توانند داشته باشند، افراد زیادی کارهای تبلیغاتی خود را بر روی این تقویم‌ها ارائه می‌دهند. سایز تقویم‌ها نیز همان‌طور که گفته شد با توجه به سفارش و مبلغ هزینه سفارش‌دهنده انتخاب می‌شود؛ اما به‌طورکلی سایزهای تقویم به صورت زیر می‌باشد:

 • سایز ۲۲ در ۱۵: می‌توان با انواع طرح‌ها ازجمله طرح طبیعت و گل در هفت برگ گلاسه این سایز را طراحی نمود.
 • سایز ۱۶ در ۱۹: در این سایز نیز مانند طرح فوق می‌توان انواع طرح‌ها و کارهای تبلیغاتی را ارائه داد.
 • سایز ۱۶ در ۲۴: از این سایز برای طراحی دیدنی‌های دنیا استفاده می‌شود. این سایت در دوازده برگ قابل طراحی و ارائه می‌باشد.

توضیح: برگ‌های هر کدارم از تقویم‌ها می‌توانند متفاوت و متنوع باشند. به‌عنوان‌مثال ۶, ۷ و ۱۲ برگ را می‌توان در ابعاد و اندازه‌های مختلف به کار برد. با طراحی خاص  و ویژه می‌توان تعدادی از برگ‌های مختلف را استفاده نمود.

اندازه تقویم های رومیزی

انواع تقویم رومیزی

 تقویم رومیزی 98 اصفهان در مدل‌های مختلف طراحی و ساخته می‌شود. مدل‌های این تقویم‌ها در برخی از موارد بسیار خاص و چشم‌گیر می‌باشند. در این مدل‌ها، تقویم به نام تقویم‌های خاص خوانده می‌شود. در این بخش به چند مورد از این تقویم رومیزی 98 ارزان اشاره می‌کنیم:

 • تقویم رومیزی‌ام دی اف: این تقویم‌ها از جنس ام دی اف می‌باشند و یک فضا برای برداشت کاغذ یادداشت دارند. جا برای سوزن ته گرد و کارت ویزیت وجود دارد. این تقویم‌ها قابلیت چاپ به صورت عمودی را دارند و اندازه‌های آن معمولاً ۱۱ در ۱۵ می‌باشد. البته تقویم‌های ام دی اف به صورت ساده طراحی‌شده‌اند.
 • تقویم‌های گلاسه با جای کارت: این تقویم‌ها شبیه به تقویم‌های گلاسه عام می‌باشند و تفاوت اصلی آن‌ها در قرار دادن جای کارت ویزیت و سوزن ته گرد می باشد.
 • تقویم رومیزی هفتگی: این تقویم‌ها نیز از جنس کاغذ گلاسه می‌باشند که تفاوت اصلی آن‌ها در مورد ارائه تقویم به صورت روزانه و طراحی به صورت یک هفته در یک برگ می‌باشد. مصرف کاغذ در این مدل‌بالا می‌باشد.
 • تقویم با جای خودکار: این تقویم‌ها از جنس مقوای ۴۰۰ گرمی و کاغذ گلاسه ۲۰۰ گرمی می‌باشند. در این مدل در کنار تقویم جایی برای قرار گرفتن خودکار در نظر گرفته‌شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

ابر برچسب ها

 • هیچ موردی برای نمایش وجود ندارد.

آخرین نوشته ها